Bu Ne Hal Böyle? (Doktor Bu Ne?)


 

Adem Metan - Fatih Altaylı röportajı teknik anlamda ve stil anlamında  her açıdan bir eziyet. Her ne bikadar Fatih Altaylı çok ilgi çekici biri olsa ve söyledikleri şeyler ilgi çekse de, izlemesi çok zor bir iş çıkmış ortaya. 

En başta röportajın şekli ve kamera açıları ve kıyafetler çok tuhaf iki tarafında. 

Şimdi en baştan başlayalım, madem çok renkli bir kişilik olan Fatih Altaylı ile röportaj yapıyorsunuz, iyi güzel ama neden o patron koltuğunda ve siz neden iş görüşmesine gelmiş gibi alçak oturuyorsunuz.? 

Sonuçta normal veya diktatör bir devlet başkanı, bakan veya bir eski ve yaşlı holding başkanı da değil. Bir gazeteci kendisi sizde gazetecilik yapıyorsunuz burada.

Neden bir gazeteciyi böyle; otorite, patron veya büyük gösterme gereği duydunuz? Geçmişine saygıdansa bile çok saçma bir seviyede olmuş bu. Sonuçta kendisi çok hürmet gören biride değil bu camiiada. Çok dobra ve fütürsuz bir stille tanınıyor.

Yaşasaydı Mehmet Ali Birand'la röportaj yapsanız böyle bir çekimi kabul etmezdi muhtemelen. Röportaj karşılıklı oturulur öyle yapılır ve demokratik olanı aynı seviyeden olur. Gör Beni/Armağan'ın ki gibi eşit seviyede olur karşılıklı. Yaşasa bir Vehbi KOÇ'la 85-90 yaşında bir röportaj yapsanız patron koltuğunda olur bak bu stil; çünkü onlar yaşı ve geçmişleri ve emekleri gereği ekstra bir sayıgıyı hakediyorlar.

Gelelim kıyafetlere, Fatih Altaylı neden Alaaddin Çakıcı gibi giyinmiş ve siz neden o kadar zıttı ve gereksiz bir davet kıyafeti içindesiniz Adem Bey? Karşınızdaki kişi dediğimiz gibi 1000 lerce kişiye istihdam veren çok bir iş adamı veya bir STK başkanı veya emekli devlet başkanı vesaire değil.

Bir diğer konu, madem Fatih Altaylı gibi dobra biriyle konuşacaksınız, o zaman neden onun böyle yüksek tondan konuşmasını dengeleyecek farklı bir yapı oluşturup insanlara onu gerçek daha sade haliyle gündelik haliyle göstermeyi düşünemediniz? Burda bildiğiniz Galatasaray yöneticisi modunda konuşuyor. Biz zaten onun bu halini biliyoruz. Farklı olan ne burda?

Şu halde kendisi yaptığı TV programlarının daha üstü bir perdede, bir medya patronu gibi gözüküyor. Oysa biz onu işin mutfağını anlatacak bir stilde görmek isterdik.

Bu sebeplerle videoyu şekil olarak değerlendirmeye ladık sadece ve #kötüstil ve #niyeya olarak etiketledik.


Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz

Bizi Takip Edin