Motivasyon Hikayeleri Gerçekçi ve Niteliki Anlatılabilir. Evet!

 

Ülkemizde 2000 lerin başından itibaren ve hatta öncesinden çok fazla kişisel gelişim, mistik gelişim kitapları ve içeriği kitapları tüketildi. İşe yaradı mı? Hayır elbette yarasa ülkemiz bu halde olurmuydu?..  

2011 yılı Sağlık Bakanlığı resmi raporuna göre; "Her 5 kişiden 1 i klinik düzeyde hasta". Bu oran 2021 de şuan 5 kişiden 3 durumunda. Yani ülkemiz bir tür açık ve özgür akıl hastanesi şuanda.

Ayrıca çoğumuz bankalara çalışıyoruz. Tabii bunu siyasi iktidarın yanlışları vea toplumun sosyolojisi ile de açıklarsınız ama öyle değil, gerçek bir gelişim asla insanımızı bu hallere düşüremezdi. 

Kişisel gelişim kitapları satışları 2000 lerin başında nerdeyse milyonlara yaklaştı ülkemizde tek kitap satış bazında. Hepimiz deliler gibi "başarı ve mutluluğun sırrı"nı öğrenmeye çalıştık. Öğrenmemize araç olan bu kitaplar ve içerikler çok etkisiz kaldı veya bize yanlış şekilde öğretmeye çalıştılar. Çünkü bize genel olarak, gerçekleri söylemiyor pohpohluyorlardı. "Sen yaparsın sen aslansın..." diye... 

Sonuç olarak, bu kitapları ve internette yazıları okuyunca, kendimizi uzaya fırlatılacak roket gibi hissederdik ama reelde çatapat gibi kalırdık. Çatapat nedir bakınız..

Bu yüzden "gelişim" kelimesini duyan özellikle 30 yaş üzeri herkes kaçar ama merakta eder. Buda bu merakı zorlayan ve izlettiren bir içerik.

Öyle gözüküyor ki, kişisel gelişim akımı yeni mecrası Youtube'da ve bu sefer kişisel gelişim konularını "pohpohlayıcı" değil, daha gerçekçi içeiklerle insanlara anlatacak.

Video da Gelişim Okulu kanalıda bu anlamda iyi bir iş çıkarmış ve gerçekçi şekilde bir içerik sunmuş

Bu sebeplerle #iyiiçerik olarak etiketliyoruz.

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz