N11 ve Trendyol Reklamları Düşün Yakamızdan


 
 
Youtube Trend Listesine kadar girdiler evet evet N11 ve Trendyol dan bahsediyoruz. Bu ikisi bu ülkenin güzide başbelası e-pazaryerleri. Bu reklamda en trend izlenenler listesinde 1. sırada. Şaka değil gerçek.
 
Uzun süre tv ve youtube'da %99 ımızın hiç kullaanmadığı halde Trivago ve Wix reklamlarına maruz kaldıktan sonra, şimdide bunlarla başımız dertte ve sırf bu firmalar yüzünden Youtube Premium almayı bile düşünüyoruz çoğumuz.
 
"Ne kadar çok reklam o kadar satış mottosu"na o kadar çok kaptırdılar ki, muhtemelen çalışanların zamından bile kısıp reklama yatırıyorlar. Sayelerinde Facebook ve Google reklam gelirlerinde yeni rekorlar açıklıyorlar.
 
İşin en kötü yanı ise biz müşteriler için, bizi en sevdiğimiz ünlüleri kullanarak vurmaya çalışıyorlar.
 
Ve bizde bu arada bu sevdiğimiz ünlülerden nefret edecek hale geliyoruz. Keşke bu ünlü arkadaşlar proje ve senaryo seçtikleri gibi reklamda seçseler. Böyle abuk reklamlarda oynamazlardı. Demek ki parası iyi!
 
Ama biz genede buradan bir çağrı yapalım. N11 ve Trendyol yeter, biz siz bu tür reklamlarla alışverişe kanacak evreleri geçeli en az 5 yıl oluyor. Sizin bu oyunlarınıza gelmeyiz.
 
Agresif büyüme için sürekli aynı türde reklamlar vs bize işlemez.

Kaldı ki, bilmediğiniz bir şey var; Türk tüketicilerinin davranışları yabancılar gibi böyle reklamlarla yönetilebilir değildir. Biz öyle bazı konularda öyle tuhaf doğrucu ve ilkeliyizdir ki; sırf bizde yarattığı imajdan dolayı bile bazı yerlerden uzak durur alışveriş yapmayız genelde. O kadar da "gururlu" ve tepkiseliz.
 
Bu yüzden bu tür reklamkları daha görür görmez "Hadi işine... " deriz

#niyeya olarak etiketliyoruz


Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz

Bizi Takip Edin