Ne İzledim Ben -1


 

Olay epey ilginç... Bir Tiktok fenomeni bir Youtube fenomenine salllıyor sonra iş büyüyor.. Sonra biri de, videoyu yapan Youtuber olanda onun hakkında bu ifşa videosu yayınlıyor falan ve bir nevi polemiğe odun taşıyor ve iyice harlıyor ateşi ve  bu arada milyon takipçisini de galeyana getiriyor bir anlamda; ok ve yaylarını hazırlamaları için... Sonra olan oluyor...

Beyin bedava ama izlemek %100 ziyan... Gerçekten düşünmesi bile travmatik ama öyle görünüyor ki, önümüzdeki 10 yıl fenomen savaşları ile geçecek ve 1000 lerce fenomen için bedava nefer olan milyonlarca fenomen takipçisi çocuklar ve gençlerde işi gücü bırakıp tüm vaktini bu saçma polemiklere harcayacaklar.  

Sonuçta, babasının annesinin zar zor kazandığı paradan elde ettiği enerjiyi, oksijeni ve glikozu bu tür boş ve anlamsız şeyler için yakacaklar. Demek ki neymiş, beyin de bedava değil zaman da.. Hepsini birileri finanse ediyor başta anne ve babalar.

İşin en katlanılmaz yanını söylüyorum; videoya 77.000 yorum yazılmış. Evet, akıl almaz bir şey bu... Bu jenerasyon iktidarı belirleyecek diyorlar gelecek seçimde. Oy vermeseler daha iyi olabilir. İnanması zor gerçi para verseniz o kullanmaya gitmezler bunları izlerken.

Burdan kendilerine seslenelim. Gençler! Bu Youtube sunucuları güneş enerjisi ile çalışmıyor...  Sunucuları çalıştırmak ve soğutmak için ciddi elektİrik enerjisi tüketiliyor ve henüz bu enerjiler çevreci yoldan elde edilmiyor. O yüzden lütfen tasarruflu olalım geleceğiniz için; izlemeyelim ve münkünse yorumda yazmayalım sunuculara yük getirmemek adına...

Lütfen sevgili çocuklar ve gençler! Lütfen kendinizi kendiniz pistten alın annenize ve babanıza kızmadan biz; oyun yeri değil Youtube gibi sosyal medyalar. 

Malum pandemi de var oturun evde ders çalışın icat yapın, bakın dünya yok oluyor, bilgisayarda yazılım yapın veya bakın online gelirler hakkında çalışın. Hadi bakalım dağılın!


Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz

Bizi Takip Edin