Nefes Nefese Teknoloji Anlatılmaz

 


Teknoloji konusunda da Yotuber sayısı çok fazla ve bu alan çok rağbet gören bir şey; çünkü insanlar teknolojik son kullanıcı ürünlerine çok ilgili.

Gerçi ülkemizde dolar kuru yüzünden insanlar artık pek alamasa da, en azından başkasının sahip olduğu son teknoloji ürünleri izleyip böylece avutabiliyorlar kendini. Acı ama gerçek bu. 

Bizim bu analizdeki konuğumuz Lemur adlı arkadaşta bağımsız olarak bir teknoloji editörü gibi, kendina ait bir kanalda habire yeni yeni ürünler alıyor ve bunları tanıtıyor. Buraya kadar herşey normal. Normal olmayan şey, arkadaşın yaşadığı gereksiz ya da aşırı kötü sunum hali. 

Şimdi, bir ürüne sahip olmak elbette heyacan verici olabilir, hepimiz böyleyizdir ama bu bir seviyede olmalıdır ve bu ürünü başka insan anlatma şeklinizde dengeli olmalıdır. Hele siz bu işe yeni başlamadıysanız daha oturaklı olmalı ve insanları rahatsız etmemelisiniz ve insanlar size değil ürüne odaklanabilmeli. Çünkü herkes seni sevdiği için değil, senin ürün tanıtımı yapmandan faydalanmak ya da dediğim gibi alamasa bile izleyerek yeni ürünleri görüp tanımak veya alacaksa da karar vermek istiyordur.

Eğer sen baştan sona görmemişler gibi "aaavvv  aaa bu benim ahahahaaaaa" diye davranırsan doğru şekilde dikkat çekmezsin ve izleyen açar izler ve bir süre sonra kapatır kaçar. Çünkü teknolojik ürünleri anlatmak doğru telafuz ve tonlama ve sakinlik gerektirir. Eğer sen nefes nefese anlatmaya çalışırsan "hayırdır kargoyu da mı sen taşıdın koşarak" diye sorarlar.

Ayrıca videoda anlattığın üzere ürün profesyoneller için yapılmış ama sen amatörce anlatıyorsun. Ses tonunu çok iyi ayarlaman lazım, sanki yeni yemek masasından yeni kakmış "öğğğkk öğkkk" diyecekmiş mideni tıka basa doldurmuş gibi konuşmamalısın.

 

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz

Bizi Takip Edin