Sinovac & Biontech? Ne Vereyim Abime?


Öncelikle şekil olarak, temel bir yerden analiz etmeye başlayalım videoyu. Hani derlerya "koskoca...." evet koskoca Prof. insanın youtube video kapak fotosunda böyle bir hassas konuda elinde iğnelerle kendini göstermesi son derece ciddiyetsiz ve kötü olmuş.

Çünkü şu an insanlar hastanede ölüyor, yakınları hastane olan insanlar var. Bu kadar ciddi bir konuda "ne vereyim abime" pozu kesmesi tam bir ucubelik. Geleceğe dönüş filmindeki çılgın mühendisi hatırlatıyor. Olabilir tabi sağlıkta çok ünlü ve hem çok medyatik olan Mehmet ÖZ gibi bir global markayı çıkarmış milletiz ve öykünmeler de olabilir, ama bu kadar hayati bir konuda daha ciddi ve saygılı olunmalıydı şeklen.

Tahmin edebiliyoruz tabii biz, bu kapağın neden konulduğunun sebebini evet, daha çok tıklama almak ilgi çekmek ve izlettirmek. Ama bu foto tercih edilmeden de daha çok izlettirebilirdi kendini değerli Profumuz. Üzücü bir yandan demek ki, proflarımızın maaşı az galiba ve Youtube'dan ek gelir elde etmeye çalışıyorlar. 

Baksanıza 5 dakikada bir reklam yayınlıyorlar bu videoda pandemi sürecinde bir Prof'un kanalında. Böyle hayati bir konuda üstelik.  Tabii o da haklıdır kendince, "neden böyle bir bilgiyi bedava vereyim" de demiş olabilir, o kadar emeği var videoda ve yılda Youtube dan kazanacağı ortalama 10000 tl ye de tamah ediyor olabilir; karıyerinin şu aşamasında böyle bilinen Youtuber kapak fotoları ile süsleyerek.. 

Aslında Cüneyt Özemir gibi katıl butonu koysa daha çok kazanabilirdi, bizim halkımız cömertte olabilir böyle hayati konularda rehber olarak çalışanlara da.

Gelelim muhtevaya... Videonun içeriğine gelirsek, şaşırtıcı derecede kapak fotosundan uzak bir emek, üslüp ve ciddiyet var ve hangi aşıyı olacağına karar veremeyenlere ışık tutacak bilgiler veriyor. Bunu da gerçekten örneklemeli ve kapsamlı olarak yapıyor. 

Sonuç olarak videoyu #kötüstil ve #iyiiçerik olarak etiketliyoruz.


Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz