TepkiKolik'e Tepki


 

Tepkikolik çok güzel bir konsept kanal ismi gibi. Yani olması gerekir bir kanal ve 2 milyona yakın abonesi var. Demek ki ciddi ciddi tepki(reaksiyon anlamında) gösteriyorlar bazı şeylere ve onları da insanlar takip ediyor. 

Bizde bu yüzden onların genel tepki fikirlerini ve gösterdikleri tepkilerini kendimize de bir nevi başvuru kaynağı olarak görmek istedik ve TikTok fenomenini Cellat36 rumuzlu arkadaşı analiz edip tepkilerini yansttıkları videoyu izleyelim dedik. Pişmanlıkla kafa karışıklığı arasında bir şey yaşadık. Gerçekten afallamışlar ve onlarda bizler gibi seyrediyorlar aslında.

Tamam kabul, bu genç arkadaşın bulunduğu mecradan TikTok tan çok manalı bir şey çıkmaz, kendileri de bu ön yargıyla izlemeye başlıyorlar ama yinede daha iyi analizler ve tepkiler çıkarılabilirdi.

Mesela ilk şey şu olabilirdi, 4 milyon takipçisi var çünkü; çocuğun fiziğini güzel bulan genç kız akranları ve onun gibi olmak isteyen erkek akranları çoktur ve tıpkı Justin Bieber gibi... Sosyal analiz olarakta şu tepki ek olurdu mesela, bu arkadaşı takip edenler muhtemelen bir dönem bizim apaçhiler dediğimiz kesim olabilir. 

Bunların da estetik ve sanat anlayışları çok fakrlı ve kendilerine göre ve başkalarına çok nitelikli gelmiyor.. Çünkü temel yaşam felsefelerinde gider yapmak ve delikanlılık raconları var, aykırı olmak tarz olmak var kendilerine özgü olarak. Bunlarda kişiden kişie göre değiştiği ve daha çok formalist yani şekilci oldukları içinde, daha çok böyle görsel şölenler peşinde koşuyorlar tavus kuşu gibi açılıyor vs...

Tabii birde bunların kendi aralarında bir rekabet ve çatışma olduğu için küçük çaplı yer altı savaşları gibi, genel olarak daha çok laf sokmak diss atma dedikleri şeyleri var. Bu yüzden aslında bu videolarda sergilenen bu tuhaf davranışlar aslında takipçilere değil düşmanlarınadır. Bunları da ancak düşmanları ve kavgalı oldukları kişiler anlarlar.

Sonuç olarak, Tepkikolik biraz daha ders çalışarak tepki göstermeli öyle masaya yayılarak geniş geniş konuşmamalılar...


Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz