Animasyonla Tarih Öğrenmek Daha Kolay

Animasyon olan veya görsel olarak desteklenen her şey ilgimizi çeker ve dikkatimizi kolayca odaklayabiliriz dinlerken.

Bu kanalda bunu çok iyi başarmış. Dünya tarihini son derece basit bir şekilde, bir dünya haritası üzerinde çeşitli animasyonlarla destekleyerek anlatıyor ve örneğin bir ülkede insanların tartışmasını yumruk kavga görselleri ile anlatması gibi daha eğlenceli animasyonlar kullanılmış. Basit ama etikeleyici şeyler bunlar.

Tarih çok önemli malum çünkü; kişisel hayatımızda da ülkeler hayatında yaşanan herşey tarihte yer alıyor ve biz geri dönüp "neyin neden nasıl olduğunu" ancak onu gerçekler üzerinden tarihsel bir anlatımla anlatınca kavrıyor, anlıyor ve dersler çıkarıyoruz.

Malum dünya tarihi çok kanlı ve hala öyle gidiyor. Gelecek nesillerin şiddetten, savaşlardan, ayrışmalardan, ideolojik fanatizmden ve aşırı milliyetçilikten arınması için, tarihi daha çok ders alacak ve savaşlardan uzak duracak şekilde hayatımıza sokmalı ve herşeyi ideolojilerden bağımsız ve yerel milli duygularımızdan bağımsız olarak dışardan objektif olarak görmemiz gerekiyor. Çünkü savaşa giden yollar bugünde çok kolayca inşaa edilebiliyor ve hoop 1-2 senede bir ülke ile barış durumundan savaş durumuna iki tane milli duyguyla geçebiliyoruz. Sonuç elbette masum insanların ölmesi ve acılar ve kişisel olarak yıkılan hayatlar oluyor.

Savaşları dünya tarihinden çıkarmak azaltmak yeni nesilin elinde olacak ve tarihe hakim olmakla bu mümkün olacak ve tarihi de Anime Tarih kanalının yaptığı gibi öğrenmek hatırlamakta mümkün.

Video #iyiiçerik olarak etiketlenmeyi hak ediyor

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz