Refika'nın Mutfağı Sanki Hep Bi Panik Modunda!


Refika Türkiye'de üst düzey profesyonel aşçılık yani TV düzeyinde olan birisi. Ama gelgelim bu düzeyde profesyonelliği tam halledememiş gözüküyor. Youtube kanalında yemek anlatıyor ama o ne anlatım? Aman aman mutfaklardan ırak...Bir panik bir panik havası hep...

Görüntülerden anlaşılan yemekler çok eşsiz özgün ve leziz ama anlatım ise çok kötü gözüküyor.

Hızlı Anlatayım Derken Anlatamamak

Öncelikle şu nokda temel bir karar vermek lazım, siz eğer Youtube'un hızlı anlatım trendine uygun bir diksiyona ve kondisyona sahip değilseniz buna teşebbüs etmemelisiniz. Yani malum yazılı olmayan kural ; "videonun seyredilmesini istiyorsan hızlı ve dinamik anlatmalısın ki izleyen sıkılıp daralıp kaçmasın" desturu bazı kişiler için uygun değil. Örneğin Refika gibi.

Eğer bunu kabul etmeyip zorlarsanız tıpkı videodaki gibi denizde dalıp dalıp çıkar gibi nefes nefese kalabilirsiniz. Aceleniz ne ana habere yetişecek değilsiniz.?

Refika'nın Mutfağı sanki hep panik modunda.

Birde elinizi kolunuzu bu kadar aşırı sallamamanız lazım anlatırken; "hadi hadi çabuk havalimanına yetişemeyeceğiz" gibi olmuş hep. Ayrıca postür sorunu var dik durmak gerek biraz daha.

Sonuç olarak, Refika çok güzel tarifler üretse de, anlatım tarzı, insan üzerinde yemek gibi keyifli bir konuda bile gereksiz bir stres yaratıyor ve asla o tariflere odaklanamıyorsunuz.

Bir an önce aceleye getirilen ve kötü diksiyon ve anlatımla ziyan edilen bu 15 dakikalık yemek videoları 20 dakika olarak yapılabilmeli ve sakin sakin anlatılmalı.  Gerekiyorsa nefes ve diskiyon eğitimi alınmalı.

Bu halde bu anlatıma tahammül edenler dışında herkes için bakıp çıkılacak veya tahammül edilmeden kapatılıp hiç bakılmayacak şekilde kalır.

Bu sebeplerle #kötüstil #iyiiçerik olarak etiketliyoruz.

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz

Bizi Takip Edin