Youtuber Gazeteci Bu mudur?

Malum muhalif youtuber gazetecilerimiz var...  Ya da arada kalan Cüneyt Özdemir gibi.. 

Nevşin Mengü ise sıkı muhalif... 

Biz onu CNNTÜRK'te omuzları düşük mıymıntı kısık sesle ve prezantabl olmayan ve asla bir spikerin diksiyonu olmayan serkeş haliyle yorumlayarak sunduğu haberlerden tanıdık. Kendisinin hangi kontenjandan CNNTÜRK'te sunucu olduğu ise meçhul. Muhtemelen güzel yüzlü renkli gözlü kadın kontenjanından... Malum dünyada böyle bir şey var haber sunman için biraz orantılı yüzün ve görece çekici bir kadın olman gerek.

Eğitimi zaten gazetecilik değil bakınız 

Bilmeyenler için kendisi ağzı bozuk bir ulusalcı olan siyasetçi Şahin Mengü nün kızı... Muhtemelen babasının namıyla Mehmet Ali Birand olduğu Doğan medyada iş bulması zor olmadı. Nevşin Mengü'nün Doğan Medya kanalı olan ve zamanında BOP projesinin ortadoğu propagandası için Türkiye'de kuruldupu iddia edilen saçma sapan bri kanal olan CNNTURK te sunucu olması zor olmadı.

Nevşin Mengü Doğan Medya'da iktidara muhalif tavırları yüzünden kovuldu ya da istifa etti ve şimdi Youtube dahil diğer yabancı medayalarda alman DW Türkiye gibi yerlerde habercilik yapıyor.

Youtuber'lıkta ise muhtemelen muhalif yandaş sayılmayan ve arada kalan ama 1 milyondan fazla abonesi olan Cüney Özdemir'e yetişmek için yardırmaya başlamış görünüyor. Bu videoda onlardan birisi.

Daha önce bir eleştirimizde yazdığımız gibi bu tür muhalif gazetecileri takip etmenin hiç bir faydası yok. Bunlar ancak sizin başınza bela olurlar, videolarını izler gider twitterda veya başa bir yerde küfür hakaret muhalif yorumlar yaparsınız ve Silivri kapıları size açılır.

Gördüğünüz gibi muhalif gazetecilerde numara çok bir şekilde ekmeklerini buluyorlar ama siz onları takip edenler hele işsizseniz bu muhalif gazeteci görünümlü aslında kendi ekmeği peşinde olan youtuber gazetecilerdne uzak durun.

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz