Cahil ve İşgüzar İnsanlara Açıklama Yapılmaz Gençler!

 

Konu çok güzel seçilmiş ve gençlerin fikirleri alınıyor.

Ama zavallı şu gençlerin şu haline bakar mısınız? "Sen fakirim diyorsun ama o telefonu nasıl alıyorsun?" diyen 20-30-40 yaş üstü cahil insanlara ellerindeki sıradan birer alet olan akıllı telefonlarının gerekliliğini açıklamaya çalışıyorlar.

Ne acı değil mi? Onların yaşındaki gençler yurtdışında araba almanın gerekliliğini konuşuyorlar ebeveynleriyle veya diğer yetişkinlerle, ama bizimkiler ise ellerindeki kıçı kırık akıllı telefonlarını açıklıyorlar insanlara

Gençler, aşağıda yazacaklarımızı iyice okuyunuz lütfen... Bu aptal tartışma çok anlamsız ve güzel çenenizi ve beyniniz fazla yormayın yazıktır; çünkü bu insanlar anlamazlar...

Öncelikle şurdan başlamak lazım bu insanlara haddini bildirmeye, şimdi 20-30-40 yaş üstü bir cahil eğer sokak röportajında "Hani fakirdiniz, hepinizin elinde 5000-10000 liralık İphone vb telefonlar var, nasıl alıyor kullanıyorsunuz" diye hareratle size suçlayıcı sorular soruyorsa vereceğiniz tek cevap var aslında: 

"Sayın süzme cahil abla/amca! Bak açıklayayım madem sordun... Bu telefonları başka ülkede insanlar ortalama 1 veya 2 hafta çalışarak alıyorlar bizde ise 2-3-5 ay çalışarak ve dünyada heryerde çok ucuz olan cihazlar saçma şekilde sadece Türkiye de böyle pahalı çünkü 1-2 senede dolar 5-8 tl olduğu ve ayrıca telefonun ham fiyatı kadar üzerinde vergi konduğu için bu böyle, asıl sen buradaki garabeti açıkla lütfen" demelisiniz.  

Yani cehalete bakar mısınız insanlardaki? Bir ülke düşünün 2-3 yıl önce alınan bir Iphone/Samsung telefonun veya arabanın değeri 2 yıl sonra bile 2 kat değerleniyor ikinci el olduğu halde ve bu saçma sapan ekonomi içinde oluşan bu değişimden doğan fahiş fark ile birisi çıkıp; "sen o telefonu nasıl aldın hani fakirdin?" diye insanları yargılayabiliyor.

Ayrıca şunu da diyebilirsiniz madem fakiriz durumumuz yok siz neden evde çamaşır makineni bulaşık makinesi kullanıyorsunuz veya neden led büyük ekran tvleriniz var?

Video önemli bir konuyu ele aldığı için #iyiiçerik olmayı hak ediyor.

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz