Sedat Peker'in Bilemediğimiz Geçmişinin Özeti

Siyaset pek sevmediğimiz bir konu ülkecek; çünkü maalesef siyasetçilerin siyaseti para ve makam için yaptığı bir ülke güzelim ülkemiz.

Çoğu dünya ülkesinde ise, bu böyle değil ve siyasetçiler sıradan vatandaş seviyesinde ve büyük bir hizmet sevgisi ile siyaset yapıyorlar ve kazanamayınca köşeye çekilip sıradan bir vatandaş hayatı yaşıyorlar.

Ülkemizde ise, siyaset çoğunluk para, güç ve makam ülkeye hizmet değil ideolojk bir kavga için yapılınca doğal olarak olay siyasetçinin mafyalaşmasına gidiyor; çünkü siyasetçiler bunu normal hukuk kuralları içinde yapamıyorlar ve eğer seçilmişlerse de devletten aldıkları maaşla yetinmiyorlar ve hırsızlıklar peşinde koşuyorlar ve bunu örtmek içinde giderek illegal araçlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu illegal güçler ise, genelde seçilmiş veya atanmış siyasetçi  olmayan sivillerin içindeki mafyatik insanlar oluyor ve onlarla iş tutarak onların korkutma ve sindirme güçlerini alarak kendilerinin yargılanmayacağı şekilde yargıyı da susturuyorlar. Çünkü savcılar ve hakimler mafyalaşan siyasetçiden korkuyorlar.

Peki bu neden oldu derseniz.? 1960 darbesinden bu yana demokrasimiz ve hukuğumuz askeri yani militarist anlayış ile katledildiği için ülkemizde bunu fırsat bilen bazı uyanıklar güç, mevki ve makam için vatanseverlik adı altında yeri gelmiş siyasetçi yeri gelmiş bürokrat olmuşlar yeri gelmiş mafya olmuş veya devlet memuru olmuşlar ve böylece son derece tehlikeli bir üçgen kurulmuş ve her 10 yılda yapılan darbelerle giderek bu tür illegal yapılanmalar güç bulmuş ve demokrasimiz yok edilmiş ve ülkemizde adeta hırsızlığın ve hukuksuzluğun dibine vurulmuş ve bu üçlü yapı yargıyı da susturarak devleti babalarının çifliği gibi beraber yönetmiş ve dış güçlerin tehditleri altında da beraber yemişler tüm kaynaklarımızı .

Bu durumun vehametinin boyutu daha önce 90'lı yıllarda Susurluk Kazası ile ortaya çıktı ve bir mafya lideri bir vekil ve bir memur kazada araçta beraberlerdi.

O günden bu yana pek bir şey değişmediğini ise bu sefer organize suç örgütü lideri yani mafya Sedat Peker'in yurdışına kaçarak yaptığı açıklamalardan duyuyoruz. Kendisi siysetçilerle iş tutan en genç ve en bilinen mafya babalarından.

Argonomi kanalı ise, malum son zamaların en çok konuşulan mafyası Sedat Peker'i bize güzel bir şekilde anlatmış.

Sonuç, bir şaheser niteliğinde ve her anlamda tatmin edici.

Video #iyiiçerik ve #öneçıkanlar olarak etiketlenmeyi sonuna kadar hak ediyor

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz