Ağaçları Korumak Neden Bu Kadar Zor?

Ya da soruyu şu şekilde değiştirelim; Ağaçları korumak neden zorumuza gidiyor?

Evet, yıllarca sözde vatanseverlik üzerinden dönen bir siyaset var ülkemizde, hatta Kurtuluş Savaşı'ndan bu yana tam olarak vatanseverliğimizi göstermiş değiliz.

Bu yabancı birilerinin de dikkatini çekmiş, bir Finalndiya'lı gazetecinin de dediği gibi; "Türkler 1453 te İstanbul'u fetih etmişler ama hala yerleşemişler."

Bu konuda çok fazla yolda geçiyoruz ülkemizde.

İlkokuldan ta askerliğe kadar hep "vatan millet bayrak" diyerek büyütülüyoruz ama maalesef görünen o ki bazı şeyleri vatandan saymıyoruz galiba.. Bunun en başında doğa; ağaçlar ve dereler/nehirler geliyor.

Video İstanbul'un merkezi bir yerinden Basın Ekspress yolu parelelindeki 2009'daki taşan ve 30 insanın ölüdğü Ayamama Deresi kenarından çekilmiş ve dere üstündeki restore edilen tarihi köprünün yanında ki ağaçlara nasıl kıyıldığını gösteriyor.

Maalesef son yıllarda çok fazla karşılaştığımız bir şey bu; ağaçların dibine beton dökmek. Nerden bakarsanız insanlık dışı bu şeyin onca tepkilere rağmen hala tekrar ediyor olması çok utanç verici.

Videoyu izlediğinizde içiniz acıyor.

Bizim çocuklarımıza vatanseverlik millet bayrak sevgisi verirken neden ağaç ve su sevgisi vermediğimiz ve çevreciliği ve çevrecileri neden aşşağılayıp yok saydığımız hatta onları vatan haini gördüğümüzü düşünmemiz gerekiyor.

Çevresini koruyup onan dağıyla taşıyla suyuyla ağacıyla parkıyla kamu malıyla koruyamayan bir toplum vatansever değildir.

Video video kalitesi kötü olsa da #iyiiçerik olarak etiketlenmeyi hak ediyor.

Sizde içeriklerimizi paylaşınız
Benzer Etiketli Videolar

0 yorum:

Yorum Yaz

Youtube Kanalını büyütmek mi istiyorsun?