Önerilen Kanal

Artık Olası İstanbul Depremi Gerçeği ile Yüzleşelim

Son derece faydalı bir video! İzleyip Paylaşalım!

1999 büyük Marmara(Gölcük) depremini yaşayanlar biliyor, ama yaşamayanlar ve İstanbul'da bu depremle sarsılmayanlar çok fazla ve çoğusu Z kuşağı yani dönem henüz bebek olanlar veya doğmamış olanlar.

Bu şundan dolayı önemli, o dönem o büyük depremi 1 dakika boyunca kesintisiz olarak zangır zangır sarsılarak yaşayanlar şu an en az 30-40 yaşı veya üzeri insanlar ve onlar geçen zaman zarfında bu sarsıcı şeyi yaşadıktan sonra depreme dair çok hızlı bir yeniden yapılaşma(kentsel dönüşüm) ve çözüm beklerken hiç birisi olmadı ve sonuçta bu insanlar artık ümidini kesti.

Çünkü bu süreçte 20 yıllık kesintisiz tek başına iktidar süresince de maalesef deprem konusu tam olarak ele alınmadı ve  kentsel dönüşüm yapılmadı ve sadece yeni konutlar yapıldı boş arsalara ve zaten  itiraf da edildiği gibi İstanbul'a daha da ihanet edildi.

Sonuç olarak, şu an 15 milyon insan kaderine terk edilmiş durumda. Şanslı azınlık bir kesim  yeni binalarda yaşarken büyük çoğunluk için yıkılması çok olası binalarda yaşıyorlar ve onlar için acı ve büyük gerçek var yüzleşilmesi ve harekete geçilmesi gereken.

Olası büyük İstanbul depremi gerçeği hala karşımızda duruyor!
Deprem henüz olmadığı için hala geç kalmış sayılmayız. Bu konuya daha çok değinmek ve gündemde tutmak ve iktidarları ve yerel yönetimleri göreve sevk etmek gene bizim elimizde.

Bu konuda eğer bir hareket olacaksa da bunu yapacak olanlar gençler ve duyarlı genç bir Youtuber arkadaş olan BATUHAN kanalında  insanlara faydalı olmak adına oturmuş enine boyuna bu konuyu incelemiş ve bize güzel bilgiler veriyor. 

İzleyip kendimize bir yol çizmekte ve yöneticileri bu konuda rahatsız etmekte büyük fayda var.

İstanbul'da olası büyük bir depremde tamamen yıkılacak veya büyük hasar görecek 10 binlerce bina var hala ve hala bu binalarda insanlar yaşıyor. Bu başlı başına ürpertici bir şey. 

Hayatımız bizim ellerimizde...  

Video çok özenli şekilde yapılmış bu yüzden #iyiiçerik olarak etiketlenmeyi hak ediyor.


Benzer Etiketli Diğer Videolar

0 Yorum:

Yorum Yaz