Önerilen Kanal

Savaş Savaşta Olmayanlar İçin Yeterince Önemli Olmuyor!


Savaşlar ve doğal afetler insan için gerçekten çok sarsıcı şeyler!

O ana kadar değer verdiğiniz ve peşinden koştuğunuz her şey sizin için en önemli şeyler iken, savaş ve doğal afetlerde insanlar; sakin, sesiz, kavgasız, hasarsız bir hayatın kısaca şiddetsizliğin ne kadar önemli, güzel ve esas olduğunu ve bununla beraber herkesin birer kardeş ve bütün olduğu gerçeğini anlıyorlar.

Rusya'nin cani ve vahşi Ukrayna saldırısı bunu bize en açık şekilde tekrar hatırlattı.

Bir diktatörün(putin) paranoyası ve sahte vatanseverliği sonucuda; sıcak yuvaların, ailelerin, anne baların kardeşlerin çocukların hayatların dağıldığı duvarlara,  betonlara, yollara, sokaklara insan kanının karıştığı ve en önemlisi küçük çocukların öldürüldüğünü en derinden hissetik 

Savaş Maalesef Savaşta Olmayanlar İçin Yeterince Önemli Olmuyor!

Maalesef şiddetten ve silahlardan haz duyanlar için savaş ve vu vahşet seyirlik zevklik bir şey oluyor. Hatta "savaş çıksında Ukrayna'lı güzel kadınlar ülkemize gelsin" diyen kendince mizah yaptığını da sanan gerzek, ahlak ve şeref yoksunları bile oluyor.

Akıllı, onurlu, şerefli ve vicdanlı insanlar olarak bizlere düşen savaşlara haklı savunma  dışında her koşulda karşı çıkmak ve saldırıya uğrayanları savunmak ve "ülke güvenliği" yalanları ile insanlara savaş açan Putin veya başka bir psikopatın savaş ve şiddet iştahına karşı birlik olmaktır.

İster bu Yemen ister Irak ister Arakan ister Filistin olsun... Hepsi can hepsi insan hepsi bizim gibi birer hayat ve hayallere sahip ve hiçbiri siyasetçilerin sahte ideolojileri, vatanseverlik paranoyalarına feda edilemez. Bu yüzden hepimiz tepkimizi ortaya koymalı faşist Rus yönetimini ve onu fütursuzca sonuçlarını hesaplamadan kışkırtan NATO ülkelerini kınamalıyız.

Video bu anlamda dikkat çekmek isteyen İstanbul'da yaşayan Ukrayna'lı kadınların yardım taleplerini ve isyanlarını açıkca gösteriyor.

Video #iyiiçerik olmayı hak ediyor.

Aşağıdaki diğer video da ise İstanbul'daki savaş karşıtı Ruslar'la yapılan bir röportaj var.
Benzer Etiketli Diğer Videolar

0 Yorum:

Yorum Yaz