Çevre 1. Önceliğimiz Olmalı Teknolojidende Önce

 


Webtekno'yu daha önce epey bir saçmaladıkları bir video ile; paraları ile adeta hava attıkları "Bitcoin'e 1 Milyon TL Basıyoruz" adlı son derece gereksiz bir video ile konuk yapmış ve hatta izlenmezler etiketi ile etiketlemiştik.

Bunu da hak etmişlerdi, zira insanların parasızlıktan cinnet geçirdiği intihar ettiği bir ekonomik kriz ve pandemi ortamında bu denli ucuz izlenme numaraları yapmaya  ve topluma karşı duyarsız bir video yapmaları gerçekten tiksindiriciydi.

Bugün ise yeni bir videoları ile karşımıza çıkıyorlar ve son derece duyarlı olduklarını görüyoruz.

Webtekno İzmir merkezli bir medya olmalarına rağmen, bu videolarındaki endişelerini takdir ediyoruz ve çevre artık 1. önceliğimiz olmak zorunda. Öyle ki, teknoloji ve konfor mu çevre mi sorusu arasında kalsak "Çevre!" diyeceğimiz bir çağa girdi dünya ve artık geri dönülmez noktalara iyice yaklaşıyoruz.

Bu yüzden tüm ülke olarak topyekün harekete geçmeli ve her konuyu çevre açısından değerlendirmeli ve sahip olduğumuz her platformda, alakası olmasa bile çevreyi gündeme getirmeliyiz.

Bu anlamda bu tür internet medya şirketlerininde büyük bir sorumluluklaır var ve kamuyu bilinçlendirme ve harekete geçirmek konusunda çok önemli işlevlere sahipler.

Çünkü bu medyaların her gün milyonlarca ziyaretçileri var ve sadece 10 kameralı 100 megapixel kameraları tanıtarak insanları daha çok tüketmeye sevk etmek yerine çevreyi korumayı ve sürdürülebilir bir yaşamı da savunan şeyleri halka anlatabilir ve bu anlamda olası tehlikeleri de bu videolarında olduğu gibi bizi uyarabilirler.

Video bu anlamda #iyiiçerik olmayı hak ediyor.


Benzer Etiketli Diğer Videolar

0 Yorum:

Yorum Yaz